Strona Parafii NMP Królowej Męczenników
w Wójtowie

Strona główna Aktualności Wydarzenia Zdjęcia Historia

kościół w WójtowieJesteśmy w trakcie tworzenia strony internetowej Parafii Królowej Meczenników w Wójtowie. Będziemy zamieszczać informacje oraz zdjęcia z życia parafii oraz wsi.

 

 

 

Zdjęcia z festynu parafialnego

img127.jpg (74143 bytes) 23 sierpnia w naszej parafii homilie wygłosił ks. Stanisław- młody kapłan z diecezji pelplińskiej,

 

 


img126.jpg (74143 bytes) psalm śpiewała pięknie razem z Panią organistką Iwoną Pabijanek Siostra Katarzyna z Chełmna

 

 


img125.jpg (74143 bytes) 15 sierpnia dziękowaliśmy Bogu- Stwórcy za plony ziemi. Pani Teresa Rogowska wraz z Paniami ułożyły przy ołtarzu plony ziemi. Wszyskie warzywa, zioła i kwiaty z ogrodu Pani Teresy

 

 


img124.jpg (74143 bytes) Pan Henryk Berk- na prośbę Pań, które dbają o wystrój kościoła zainstalował ujęcie wody w 3 miejscach wokół placu kościelnego. Pan Henryk w ramach działalności Caritas wykonał prace hudrauliczne dla mniej zamożnej rodziny z parafii. Bóg zapłać

 

 


img123.jpg (74143 bytes)26 lipca na mszy św. o 11.00 wystąpili w naszej parafii artyści: Prof. Lucyna Żołnierek (fortepian), Bolesław Czapiewski (tenor). Duet muzyczny wykonał m. in. utwory: Cacinniego, Haendla, Mozarta.
Po każdej mszy św. ks. Zbigniew i ks. Krzysztof święcili samochody w związku ze wspomnieniem świętego Krzysztofa. Każdy uczestnik nabożeństwa otrzymał obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa

 


img122.jpg (74143 bytes)13 lipca odprawiona została msza św. z okazji Matki Bożej Fatimskiej. Przy ołtarzu ks. Zbigniew Snarski- nowy proboszcz w Ramsowie, w tle ks. Zbigniew Stępniak- były proboszcz z Ramsowa, a obecnie wikariusz- rezydent w naszej parafii. Przy ambonce ks. Krzysztof prowadzi śpiewy

 

 


img119.jpg (74143 bytes)
13 czerwca odbyło się nabożeństwo fatimskie, mimo padającego deszczu dotrwaliśmy do końca

 

 

 


img120.jpg (74143 bytes)Uroczystość Bożego Ciała
przeżywamy zawsze w obrębie Kościoła. Dzięki niewielkiej obszarowo procesji i gorliwości parafian jest to wielka modlitwa podczas, której nikt nie rozmawia. Wszyscy głośno śpiewają i z uwagą słuchają 4 ewangelii.

 

 


img118.jpg (74143 bytes)7 czerwca odbyły się wybory do Europarlamentu w sali katechetycznej

 

 

 


img121.jpg (74143 bytes)27 maja ksiądz proboszcz dziękował Jezusowi za 14 lat służby kapłańskiej. Spotkanie kolegów odbyło się w miejscowości Pieszkowo u księdza Leszka Wojcinowicza. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. infułat Adolf Setlak z Bartoszyc

 

 


img115.jpg (74143 bytes)31 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego odbyła się w naszej parafii I Komunia święta (Patryk Czyż, Beniamin Śmiarowski, Maria Szymańska, Daria Kamińska, Wiktoria Dmuchowska, Jakub Stankiewicz, Maciej Florczak).

 

 

img117.jpg (74143 bytes)Zdjęcia z pożegnania Jezusa: 24 maja około godziny 16-tej żegnaliśmy obraz Jezusa Miłosiernego, towarzyszyło nam wielkie wzruszenie i nastrój modlitewny. Obraz odjechał do sąsiedniej parafii św. Maksymiliana w Łęgajnach

 

 

img114.jpg (74143 bytes)22 maja 2009 o g. 18.00 Ks. Abp Edmund Piszcz odprawił mszę świętą z okazji Wizytacji Kanonicznej i udzielił naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Arcybiskup podkreślił rolę Ducha Świętego i Jego darów w codziennym życiu.

 

 

img116.jpg (74143 bytes)Staraniem Pani Sołtys- Marii Sidor i siłami Członków Stowarzyszenia wyremontowano kapliczkę przy ulicy Modrzewiowej

 

 

 

 

 

img108.jpg (74143 bytes)Wejście do plebanii otrzymało nowe płytki klinkierowe, sfinansowała to kasa parafialna, natomiast poręcze tak jak zawsze wykonał nieodpłatnie Pan Stanisław Obrębski.

 

 

img109.jpg (74143 bytes) Pan Dariusz Czyż pomaga w budowaniu ołtarza dla Jezusa

 

 

 

img110.jpg (74143 bytes)Pan Stanisław Gajewski umieszcza napis związany z odwiedzinami Jezusa Miłosiernego

 

 


img111.jpg (74143 bytes)Kapliczkę odnowił Leszek Szymański z ul. Leszczynowej - koszt remontu opłacili dawni Wójtowiacy, obecnie mieszkający w Niemczech- rodzina Państwa Klimek.

 

 

 

img113.jpg (74143 bytes)Parafianie przeżywają obecność Obrazu Bożego Miłosierdzia

 

 

 


img112.jpg (74143 bytes)Chór: Modo Maiorum z Warszawy wystąpił u nas 24 maja z okazji VII Festiwali im. Feliksa Nowowiejskiego

 

 

 

img106.jpg (74143 bytes)Zdjęcia z czynu społecznego, który odbył się 18 kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia "Wspólne Wójtowo". Pracowało społecznie 25 osób pod przewodnicywem Pani Słotys Marii Sidor.

 

 

img107.jpg (74143 bytes)

 

 

 

 

img105.jpg (74143 bytes)

W Wielki Czwartek dziękowaliśmy Jezusowi za sakrament miłości. Symbolem było umycie nóg uczniom. " Jeżeli Ja Pan i Nauczyciel wasz umywam nogi wam, to i wy powinniście to samo sobie nawzajem czynić". Ksiadz proboszcz umył symbolicznie nogi 6 ministrantom. Kapłaństwo jest służbą. Eucharystia daje nam moc, aby służyć.

 

 

img103.jpg (74143 bytes)2 kwietnia przeżywaliśmy IV rocznicę śmierci Jana Pawła II. Podczas nieobecności księdza proboszcza, który głosił rekolekcje w Nidzicy i Morągu, Parafianie: Teresa Rogowska, Regina Pisowłocka i Leszek Kalinowski przygotowali pouczający program o Papieżu w oparciu i Jego Testament i listy pisane obecnie i składane przy grobie w podziemiach Watykanu.
Młodzież parafialna: Magdalena Chlubicka, Agnieszka Puszcz, Wojciech Pisowłocki z podziałem na role przeczytali przygotowany tekst.

 

img101.jpg (74143 bytes)Zespół liturgiczny pięknie akompaniuje do pieśni podczas mszy św. : Agnieszka Puszcz, Michał Kalinowski, Jędrzej Podolak.

 

 

 

img102.jpg (74143 bytes)Chór parafialny uświetnił mszę św. w intencji beatyfikacji Jana Pawła II- 2 kwietnia

 


 

img104.jpg (74143 bytes)Tegoroczne rekolekcje przeprowadził ks. Wojsław Czupryński. 3 kwietnia mówił o modlitwie w naszym życiu, natomiast 4 kwietnia przypomniał o laikacie czyli roli świeckich w Kościele

 

 

 

img100.jpg (74143 bytes)20 marca o 18.30 odbyła się kolejna Droga Krzyżowa.
Dziś w naszym życiu Jezus pomaga nam nieść nasze krzyże.
Błogosławi nam i ciągle wybacza grzechy

 

 

 

img99.jpg (74143 bytes)

19 marca o godz. 19.00 została odprawiona msza św. z okazji uroczystości św. Józefa.
Modliliśmy się w intecji wszystkich Panów i Młodzieńców naszej parafii

 

 

 

img98.jpg (74143 bytes)Nasz parafianin Henryk Berk wykonał kolejne prace hydrauliczne w domu parafialnym.
Oczywiście jak zawsze prace wykonywane są w darze nieodpłatnie. Dziękujemy!

 

 

 

img96.jpg (74143 bytes)Ministrant Michał Kalinowski ciągle dopytuje się: "kiedy wreszcie będzie lato?", wtedy właśnie będzie mógł znowu pomagać w organizacji Festynu Parafialnego, który w tym roku organizujemy 21 czerwca

 


 

img97.jpg (74143 bytes)Pan Ireneusz Tarasiewicz- nasz parafianin, a jednocześnie kierownik budowy Kościoła, a także Pan Stanisław Gajewski- nasz parafianin, stały konserwator, także myślą już o tym, co będzie można wykonać przy Kościele kiedy będzie już ciepło. Ksiądz proboszcz dziękuje Bogu za tak wspaniałych Parafian

 

 

img95.jpg (33966 bytes)28 lutego obchodziliśmy 60 rocznicę małżeństwa Państwa Genowefy i Janusza Skowrońskich. Gratulujemy!

 

 

 

img94.jpg (24260 bytes)Parafianin Pan Marek Krzemiński naprawił nieodpłatnie całą instalację nagłosnienia naszego kościoła. Dziękujemy.

 

 

 

(fot. Magdalena Chlubicka)

img93.jpg (31088 bytes)W Środę Popielcową 25 lutego odwiedził naszą parafię ks. Kazimierz Tyberski ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów, który na co dzień jest kapelanem więziennym we Wrocławiu. Razem z ks. proboszczem posypał głowy wiernym i wygłosił homilię o trzech elementach życia chrześcijańskiego: modlitwa, post, jałmużna.


 

 

img92.jpg (32603 bytes)Zachęta dla dzieci: jeśli chciał służyć Jezusowi w Kościele i pomagać celebransowi przy mszy św., to zapraszamy Cię, abyś był kandydatem na ministranta.

 

 img90.jpg (26870 bytes)Pastor ks. mgr Marcin Pilch- duchowny Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego mówił o jedności w Kościele chrześcijańskim w kontekście nauczania proroka Ezechiela. Przypomniał, że powinniśmy najpierw pojednać się w naszych małżeństwach, rodzinach i wspólnotach parafialnych. Każdy z nas musi uświadomić sobie co i ile oddziela go od Jezusa. Na koniec każdej mszy świętej Pastor wszystkim pobłogosławił posługując się słowami z Listu Św. Pawła do Kolosan.

 

 


img87.jpg (32974 bytes)Pani Maria Gajewska- szefowa Parafialnego Koła Caritas ustala "pomoc unijną" w zakresie pomocy żywnościowej dla wszystkich parafii dekanatu Barczewo. Akurat przyjechał ksiądz proboszcz z Barczewka- ks. Antoni Górzyński. Ks. Krzysztof z Wójtowa dzwoni do innych księży, aby przyjeżdzali po odbiór mąki i cukru.

 img87.jpg (32974 bytes)W piątek (13 lutego) została odprawiona msza św. w intencji wszystkich chorych, udzielono sakramentu chorych. W miejsce homilii został odczytany List Benedykta XVI na tegoroczny Dzień Chorego. Warto podkreślić, że w tym roku papież położył akcent na sytuację dzieci chorych, opuszczonych, zaniedbanych i poniżonych.
Papież prosi wspólnoty kościelne o wrażliwość i pomoc!

Jako proboszcz w Wójtowie jestem dumny z postawy moich Parafian, którzy zawsze spieszą z konkretną pomocą materialną i duchową.


img88.jpg (25856 bytes)W niedzielę 15 lutego na wszystkich mszach świętych Przewodnicząca Rady Parafialnej Pani mgr Teresa Jezierska- Rogowska przedstawiła rozlicznie finansowe za rok 2008. Wymieniła kilkaset nazwisk i podziękowała wielu parafianom i przyjaciołom naszej parafii np. z Niemiec (dawni Wójtowiacy), z Działdowa, Lidzbarka Warmińskiego czy Olsztyna za pomoc finansową i życzliwość w tworzeniu naszej parafii. Na koniec przytoczyła słowa Jana Pawła II, mówiące, że Bóg daje nam zawsze takie zadania i powinności, które jesteśmy w stanie wykonać.img86.jpg (30063 bytes)W naszej parafii od 2007 roku działa chór parafialny, a właściwie schola skałdająca się z 12 osób. Śpiewamy na 4 głosy utwory religijne. Jest miła atmosfera i powoli widać już efekty naszej pracy. Próby odbywają się w każdy poniedziałek o 21.00. Serdecznie zapraszamy.


.


img85.jpg (27880 bytes)
Na ołtarzu głownym zawisł nowy krzyż, figurę Jezusa wykonał rzeźbiarz z z południa Polski. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była Pani Teresa Jezierska-Rogowska, która urodziła się w stronach, w których mieszka rzeźbiarz. Sponsorami figury i krzyża byli nasi parafianie. Krzyż wykonał stolarz Pan Kazimierz Zybert z Wójtowa.

21 czerwca ks. bp Jacek Jezierski udzielił sakramentu Bierzmowania grupie 29 osób.
Ksiądz biskup ukazał w homilii postać św. Jadwigi królowej, która była wspaniałą patriotką i chrześcijanką.
Zdjęcia z bierzmowania w 2007 (fot. Michał Topa)

W niedzielę 17 czerwca obchodziliśmy 8 rocznicę powstania Parafii w Wójtowie.   Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą odprawił zaproszony gość ks. dr Jacek Wojtkowski. Po mszy świętej  odbył się festyn parafialny, z którego zamieszczamy zdjęcia.

Każdego roku dochód finasowy z festynu przeznaczony jest na budowę naszej świątyni. Warto zaznaczyć, że cała budowa realizowana jest tylko z dobrowolnych ofiar Parafian i Przyjaciół naszej parafii. Dzięki zaangażowaniu i ofiarności parafian oraz obecności wielu gości zebraliśmy ponad 17 tysięcy złotych.

Zdjęcia z festynu parafialnego w 2007 (fot. ks. Krzysztof Bumbul)

Zdjęcia z festynu parafialnego w 2007 (fot. Leszek Szymański)

21 maja sześcioro drugoklasistów po raz pierwszy wzięło pełny udział we mszy świętej.

Zdjęcia z pierwszej komunii świętej w 2007 (fot. Michał Topa)

Zdjęcia z pierwszej komunii świętej i białego tygodnia w 2007 (fot. Beata Jakubiak)